| Neacşu_George-Andrey_1937 a întrebat:

Ce reprezinta meseria de jocheu? Cum este platita?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai inseamna sa fii calaret. Se castiga enorm de bine daca esti bun si castigi concursuri. Sunt concursuri premiate si cu sute de mii de euro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jocheu adica calaret de cai in curse de cai.Galop sau trap in carete.Castigul depinde, cred, in functie de performante sau de cat te intelegi la angajare ca salariat.Dar cred ca mai mult in functie de performanta. daca jocheul si calu iese mereu pe ultimul loc...nu stiu.