| CristinaSNC a întrebat:

Ce salariu are o asistenta generalista?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Depinde de locul de munca, studii si vechime. Rar sare peste 1500 lei net.

| PeFuga a răspuns:

Ca incepatoare, daca nu face voluntariat (in unele spitale private te obliga sa faci voluntariat una-doua luni la inceput), salariul minim pe economie. In timp poate sa creasca, dar nu fenomenal de mult (1500-2000 dupa 1-2 ani). Daca vreisa lucrezi in spital de stat, trebuie sa ai in vedere ca mai intai de toate dai tu bani pentru a ocupa locul ala (spaga care difera de la unitate la unitate).

| Kisses a răspuns:

Intre 600 -1500 lei