| RazvanChr a întrebat:

Ce salariu are un profesor de romana pentru clasele 5-8 și de la cât începe salariul (primul an de predare) și pana la cât poate ajunge (cu cat mai multi ani de predare)?

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu avem aceste informatii, salariul este de obicei confidential, vezi cazul Esca ea niciodata nu spune ce salariu are, doar daca lucrezi in branșa profesorilor atunci aflii ca te imprietenesti cu profesori si profesoare si o poti intreba, dar asta presupune sa ai ceva ani de activitate in scoala.