| marianvranceanul1 a întrebat:

Ce salariu primeste un farmacist intr-o farmacie in mediul urban? Vreu sa spun de un incepator.Va rog sa nu confundati farmacistul cu asistentul -farmacist.As dori sa urmez aceasta cariera. Credeti ca se merita?

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cam 3000 de lei.

| neutrino a răspuns:

Daca nu iti vei gasi un loc de munca in cadrul unui spital, tu ca farmacist te vei transforma usor, usor intr-un asistent farmacist si te vei ocupa cu aprovizionarea si vanzarea medicamentelor intr-o farmacie. Daca un medic nu traieste din salariu, ci din venit, tu trebuie sa te descurci cu un salariul modest.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urias! Citeva mii de lei. Nu, nu am gresit.