| ContDeNimic a întrebat:

Ce sanse am in Romania daca invat limba japoneza?

Răspuns Câştigător
| 34asdfg76543jh a răspuns:

Sa lucrezi te referi? sau sa faci studii (facultate) in ceea ce priveste japoneza? sora mea e la LMA Cluj si face coreeana, de aceea te intreb

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ce șanse am în Romania dacă învăț limba japoneza?==trebuia să îți pui întrebarea asta înainte să te apuci aiurea de limba japoneză

Traducător din limba japoneză, dar nu știu cât vei avea de muncă, cu așa ceva, că japonezii învață engleza și vorbesc în engleza lor.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Te poti angaja translator sau profesor de japoneza. Nu stiu daca exista inca call-center care sa aiba si filiala de limba japoneza dar cu siguranta va exista in viitor.

| Mwha a răspuns:

In Romania nu ai prea multe sanse cu lb. japoneza. Dar oricum o sa-ti fie si ea de folos, poate in viitor, la facultate, vei fi transferat in japonia. Succes!

| Timeea2001 a răspuns:

Multe.

| rikimaru95 a răspuns:

In Romania, clar nu ai nicio sansa. Daca vrei sa faci ceva cu limba asta du-te in Japonia.