| anonim_4396 a întrebat:

Ce scoli (liceu,facultate, etc) ca sa devin detectiv FBI?

8 răspunsuri:
| sniper2998 a răspuns:

Iti trebuiesc scoli avansate din USA... + ca trebuie sa ai capacitati psihice si fizice remarcante.

| Ripqer a răspuns:

Puneti o dorinta cand cade o stea

| AndreiRaspunzatorul a răspuns:

Nu e adevarat trebuie sa faci facultatea de politie si apoi sa aplici mai intai la SRI si apoi daca vrei poti fi agent dublu in sua pentru SRI sau mergi in America si aplici pentru FBI asta daca intri la SRI si daca esti bun deci succes big grin

| vangaelis a răspuns:

happy nu ai cum.nu esti cetatean american in primul rand

| BiuL a răspuns:

laughing du-te in america. nu poti ajunge la fbi urmand o specialitate din Romania, nici nu exista facultate pe domeniul ala, dreptul sau politia cred ca sunt insuficiente.

| ahmet6 a răspuns:

laughinglaughing este o gluma nu? Pai nu exista niciun roman in FBI, trebuie sa fi cetatean american, nu cred ca angajeaza pe ori si cine.

| Sadop a răspuns:

Cum e şi la noi, în cazul SRI, aşa e şi la ei. Trebuie să fii cetăţean american mai întâi de toate. Şi crede-mă, e destul de greu să obţii cetăţenia acolo.
Trebuie să absolvi facultăţi în domeniu acolo, în America, cum şi la noi există Facultatea pentru S.R.I.
Este foarte greu, îţi trebuie mult timp şi foarte mulţi bani şi există multe şanse să nu reuşeşti, fiindcă cei născuţi acolo au şanse mult mai mari.
Deci, tu ai putea fi angajat la FBI doar printr-o minune.
Dacă tot îţi place domeniul, de ce să mergi la FBI când poţi şi în România la SRI.
Şi noi avem nevoie de agenţi şi detectivi valoroşi.
Baftă!

| mixxjim a răspuns:

Gasesti conditiile chiar la ei pe site https://www.fbijobs.gov/1.asp