| HatzzzJhonule a întrebat:

Ce şcoli pentru subofițeri aş putea sa urmez dupa liceu?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce vrei. Important este sa-ti doresti cu ardoare. Eu am facut liceul la uman si am facut mai putina matematica. A trebuit sa invat matematica de real pentru a da examen si am devenit ofiter.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti candida la orice scoala de subofiteri, daca ai diploma de bacalaureat si indeplinesti conditiile prevazute pentru fiecare, incepand cu politie, jandarmi, politie de frontiera, militari.

| Sonia822 a răspuns:

Pai stiu ca e una la Sibiu, mai e la Campina Scoala de Politie Vasile Lascar // mai e inca una de politie la Cluj, Septimiu Muresan, mai sunt la Arad si la Tg Ocna pentru agenti de politie in penitenciar, mai gasesti cateva si pe link-ul asta, si cred ca mai sunt, dar trebuie sa mai cauti, mai era ceva cu fortele terestre la Bucuresti, mai sunt unele pentru mapn. https://www.mai.gov.ro/......fesionala/