| TanyaTania334 a întrebat:

Ce se intampla daca la firma unde lucrez nu-mi efectuez in fiecare zi targetul? Mă poate concedia?

5 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Dacâ nu îți atingi targetul pentru o perioadă scurta, poate nu, dar daca nu reușești să ajungi pe o linie de plutire după mai mult timp, cred că pot să te concedieze. Depinde foarte mult de ceea ce scrie in contract, de politica firmei etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, te pot da afara fiindca nu-ti indeplinesti toate indatoriile de servici, adica nu ti-ai atins targetul destinat tie.

| sierra1 a răspuns:

Ai o fișa a postului, un contract semnat. Ce zice acolo despre asta?

| IarsiIar a răspuns:

Nu te concediaza, dar nici nu-ti iei salarul intreg.
Totusi, daca nu te acomodezi si nu iti faci targetul mult timp, pot renunta la tine.

| cristi202 a răspuns:

Depinde de șeful tau direct, daca te poate îngădui sau nu. Depinde de cine mai știe situatia asta, daca mai știu și alții, nu va putea sa te ingaduie prea mult, chiar de vrea. Depinde și de cît de mult timp tine neîndeplinirea targetului.