| Drc_Onutza_1994 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă nu vii la evaluarea nationala? Sunt îngrijorată. Mi-e frică dacă nu o să meargă în clasa a VIII-a. Spuneți-mi, vă rog! Vreau să mă lămuresc.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Draga mea! Evaluarea nationala tocmai de asta ii spune asa ca sa vada nivelul tau nu pentru a te spanzura. Deci mergi cu curaj sa vezi care-ti este nivelul!

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Nu se întâmplă nimic. Trecerea e trecere. iar evaluarea naţională e evaluare naţională. dar probabil va conta la admitere la liceu pe viitor.

| PatriciaPyutza a răspuns:

Pai daca esti in clasa a 6-a, le Evaluare Nationala te pune doar absenta pe un tabel. Am avut colegi care au lipsit si ei de la evaluare si i-a pus absenti iar cand au venit la scoala au dat evaluarea separat.

Funda?