| 070Alexa a întrebat:

Ce serviciu pot avea daca urmez un liceeu cu profil de stiinte sociale?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te ajută cu nimic, șomeră sau vânzătoare. Societatea nu oferă nimic.
Pa, pa.

| TheAce a răspuns:

Dupa liceu ai nevoie de of acultate in domeniu. Si eu am terminat pe vremuri acelasi profil si pot spune ca iti ofera o paleta larga de optiuni pentru facultate: Poti urma cursurile facultatii de psihologie, filosofie, sociologie, jurnalism, stiinte politice, publicitate, istorie sau geografie si desigur LMA sau litere. Liceul in sine nu-ti ofera calificarea necesara pentru a avea un post stabil dar acolo iti formezi majoritatea cunostintelor care in facultate doar se slefuiesc. Mult succes. Cat despre cei care spun ca societatea nu foera nimic, stai linistita, de obicei sunt frustrati someri. Daca inveti si iti doresti vei reusi. Mai ales ca domenii precum: publicitatea, psihologia, geogra-turismul sunt foarte de viitor. Mult succes!

| Spitz10 a răspuns:

Te poti angaja la ori ce este social psiholog asistent avocat procuror judecator etc

| elena1919 a răspuns:

Si eu sunt la stiinte sociale.am pus si eu intrebarea asta cuiva si mi a zis ca in ziua de azi poti face APROAPE orice daca dai bani. poti face cursuri sau ceva de genul.depinde de visul tau.mie personal imi place engleza si sa calatoresc.o sa ma gandesc cum pot sa le combin si sa fac ce imi place.tonguesucces in viata.o sa ai nevoie

| Yuppz a răspuns:

Buna Alexa!

Dupa urmarea cursurilor de la liceu cu profilul de stiinte sociale pot deveni psiholog,profesor,jurnalist,medic, psihiatru, secretara.

Succes!

| deny_9402 a răspuns:

Psiholog,asistent social, avocat, procuror happy