| terry34 a întrebat:

Ce sfaturi i-ati da unui copil care crede ca peste cativa ani sau mai multi nu vor mai exista caiete pe care sa scrie sau foi,laptopuri, calculatoare etc? pe ce o sa mai rescrie problemele de matematica scrise cu cativa ani in urma? Pe ce ii va arata problemele copilului ei?

3 răspunsuri:
| NextGen a răspuns:

Salut ce sa iti spun. nu vreau sa te incurajez cu asemenea sfaturi de genu sa lucrezi mai mult pe laptopuri, tablete, tehnologii hi-tech dar noi oameni trebuie sa ne adaptam la mediul in care traim...

Asta este viata daca in viitor se vor '' instala'' aceste tehnologii noi trebuie sa ne adaptam. Funda

| CataC a răspuns:

Salut
Nu stiu daca tu ai invatat matematica de ep caietele parintilor, nu vad de ce ar pastra caietele peste generatii.
Fiecare generatie foloseste nivelul ei de tehnologie, poate copii copiilor nostri vor vedea caietul la muzeu, e irelevant.
Nu vad de ce trebuie un sfat special pentru asta, numai oamenii fara alte realizari se mandresc cu caietele din scoala pe care le pastreaza sa le arate copiilor. Parerea mea.
Mult succes

| TheAce a răspuns:

Tehnica/Tehnologia evolueaza, se perfectioneaza constant in timp ce generatiile se schimba. Nu stiu de ce ai vrea sa pastrezi caietele pentru a le arata copiilor tai. In 20 de ani sunt convins ca vor exista aplicatii extrem de performante si de rapide precum si tablete speciale pentru materii reale (asa cum exista deja e-book-uri). Totul va fi mult mai accesibil, mult mai la indemana, drept pentru care in mod normal si performantele scolare vor creste considerabil.