| infires a întrebat:

Ce slujbe pot avea in vedere cu o facultate de limbi straine sau fiind o persoana multilinguala? limbi straine precum engleza, franceza, bulgara, japoneza etc.
mersi frum

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Decat sa te angajezi undeva, ai putea face un Birou (firma) de Traduceri, sunt foarte cautate si se castiga bine.

| Simon a răspuns:

Poti arunca un ochi la Stefanini spre exemplu. Ofera suport tehnic pentru diversi clienti. Nu ai nevoie de cunostinte avansate in IT. Ideea este ca ofera bonus de limba in plus fata de salariu. O alta idee, si una foarte buna, este biroul de traduceri. Bafta!

| alessia5158 a răspuns:

Vei putea cauta un job intr-unul din cele 3 domenii de activitate: invatamant, outsourcing, traduceri.

| dusmanul86 a răspuns:

Poti lucra la un calcenter, sa devii translator sau chiar ghid turistic

| TrăieşteClipa a răspuns:

Poti sa lucrezi la receptia unui hotel.
Dar daca-ti vin un italian, un neamt, si un chinez tot nimic nu ai facut.
rolling on the floor