| DJohnny a întrebat:

Ce stiti despre facultatea de arhitectura Ion Mincu? Cat costa daca esti cu plata, ce medie iti trebuie sa intrii la buget.Ce trebuie sa faci ca sa intrii la buget? Cati ani tine? Ce salariu poti obtine dupa facultate, etc... TOT ce stiti despre facultatea Ion Mincu.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Taxa e intre 3000 si 5000 ron pe an depinde de sectie

http://oradetimis.oradestiri.ro/......013/07/18/

ca sa intri la buget trebuie sa fii dupa examenul de admitere printre cei primii n, unde n este numarul de locuri finantate.

tine 6 ani daca nu ma insel, presupun ca depinde si de sectii.

salariul il obtii in functie de cat de bun esti si unde lucrezi. Poti sa fii un prapadit de arhitect care proiecteaza cotete de gaini, poti lucra intro firma serioasa de arhitectura sau poti avea propria afacere. Totul tine de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întreabă pe VisualArt.ro
E comunitate bună.

| SemicercPregatireAdmitereArhitectura a răspuns:

Vrei să devii student la Arhitectură?
Suntem cei care te vor ajuta să fii bine pregătit la admitere.
Intră și tu în Semicercul nostru! E deschis! Pregatirea se face in weekend, in Bucuresti, central, intr-o galerie de arta privata pe langa Gara de Nord
https://www.facebook.com/semicercarhitectura

Hai sa ne cunoastem :)
ECHIPA SEMICERC