| Maria1211 a întrebat:

Ce stiti despre farmacia militară?
Ce poti fi dupa ce faci aceasta facultate?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Farmacist intr-un spital sau clinica militara dar la fel faci si in viata civila. Doar ca in armata porti uniforma.

| valentingb a răspuns:

Aprob ce spune Salontanul
Aș adăuga că armata arr grijă de ai ei. Mereu vei avea de muncă, mereu vei avea un salariu bun, chiar și un război nu îți va afecta viața prea mult, în continuare vei lucra și spre deosebire de populația civilă, ai avea arme să te aperi...sau oameni înarmați să te apere.
Reversul medaliei este că armata e armată, trebuie să fii mai strict în viața personală și profesională. Avantajul ar fi că ai fi unul din cei mai buni, pentru că armata nu vrea proști. În caz de nașpa, trebuie să putem pune bază pe tine altfel, punem acid.