| Crush247 a întrebat:

Ce Stiti Despre Stiuardese?
Adica ce impune aceasta cariera, care sunt avantajele, ce salariu au (Aproximativ ), e greu sa iti gasesti un serviciu dupa terminarea cursurilor, pe ce se bazeaza cursurile (Ca si materii )?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca se scrie ''stewardese''.

| Crush247 explică (pentru anonim_4396):

E Foarte bine, stii cum se scrie pentru UE, nu pentru vocabularul nostru Romanesc!
Felicitari!winking

| Daniel9988 a răspuns:

Zbori 12/24 de ore zilnic, schimbi avioanele pe banda rulanta.Te simti bine sau rau, esti vesela sau nu, indiferent, trebuie sa faci pasagerii sa se simta bine.Si crede-ma ca nu iti mai arde de zambete dupa un timp...

| Crush247 explică (pentru Daniel9988):

Zilinc insemnanc 7 din 7, 12 luni pe an? :/

| Daniel9988 a răspuns (pentru Crush247):

Aproape.

| MOvidiu a răspuns:

''stewardese''= Insotitoare de bord...Salariu de apropx 1500E. Aici depinde...

| ppicopp a răspuns:

Salut, ca să devii stewadese trebuie să îndeplineşti nişte lucruri şi anume: să nu ai tatuaje la vedere, cercei sau piercenguri la vedere, să ai până în 30 de ani, să fi frumoasă, dantura să fie albă şi dreaptă, să fi slabă, să stii cel putin 2 limbi straine neapărat engleză etc. Ai un salariu decent acum depinde si la ce firmă te vei angaja, totuştotuşi exista si cateva avantaje pentru că vei călătorii foarte mult. Baftă!