| MariaRoxy1805 a întrebat:

Ce studii superioare trebuie să ai pentru meseria de referent resurse umane ori este de ajuns să ai un curs făcut on-line?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici tot ce doresti sa stii despre aceasta meserie, inclusiv calificarile necesare:

https://procomunita.ro/......era-in-hr/

"Care sunt cerințele educaționale?
Pentru a participa la curs, este necesar să fii absolvent(ă) de studii medii cu diplomă de bacalaureat.

Cine poate veni la acest curs de inspector/referent resurse umane?
Persoanele care lucrează în instituții publice, în companii private, dar și persoane fizice care sunt pur și simplu interesate de acest domeniu.

Ce acte sunt necesare pentru înscriere?
Ai nevoie de carte de identitate, certificat de naștere, certificat de căsătorie (dacă e cazul), diploma de bacalaureat.

Cursul este autorizat?
Da, este autorizat de Comisia de Autorizare a Furnizorilor de Formare Profesională a Adulților din județul Sibiu.

Cât costă?
Prețul acestui curs de inspector/referent resurse umane este de 800 lei (preț scutit de TVA), în care sunt incluse examinarea și eliberarea certificatului de absolvire."

Sper ca ti-am oferit toata informatia care te-a interesat happy

| Furnicuta000 a răspuns:

Exista facultate de resurse umane, ma rog o specialuzare in cadrul unei facultati.
Ideea e ca meseria asta se poate face foarte bine fara facultate daca gasesti pe cineva sa te angajeze dar patronii s-au smecherit si ii aleg pe cei cu facultate

| mODIN a răspuns:

Nu e nevoie de facultate pentru asta.