| BarackzObama a întrebat:

Ce studii trebuie sa urmez dacă vreau sa urmez o cariera în Politie/Jandarmerie/Pomieri

8 răspunsuri:
| Vanesa87 a răspuns:

Academia de politie, insa iti recomand dreptul.ti-ar fi mult mai usor sa prinzi un post in politie sau jandarmerie dupa, dar ai si alternative in caz ca nu mai vrei ceea ce cauti

| Alexandraalex24242 a răspuns:

Poți urma academia militara sau de politie... Îți recomand liceul militar, acolo nu e cine știe ce, dar te pregătește calumea pentru viața...

| sierra1 a răspuns:

Tu vrei trei intr-una ca șamponul?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

ADupa liceu, cu diploma de bacalaureat, trebuie sa urmezi facultatea de profil din cadrul Academiei de Politie sau o scoala de agenti de politie sau subofiteri de jandarmi sau pompieri.

| Yuoia a răspuns:

Un liceu militar, apoi Academia... la specializarea pe care o vrei.

Răspuns utilizator avertizat
| ChawChaw a răspuns:

Academie de politie, logic

| Nătărău a răspuns:

Trebuie să umbli printre hoți și criminali, să furi meserie de la ei și acoliții lor, polițaii/vanjandarmii/pompcierii/militiarii, să te obișnuiești cu ceea ce va trebui să faci. Astfel trecerea de la amic de hoți și criminali ilegali la hoț și criminal legal cu insignă și toate porcăriile acelea va fi mult mai lină și lipsită total de mustrări de conștiință.