| marian1198962147 a întrebat:

Ce studii trebuie urmate pentru a putea ajunge sa lucrezi în cadrul Apia?
Ma interesează în principal funcția de consilier.

Răspuns Câştigător
| Sp3edy a răspuns:

Uneori pot sa apara si posturi de debutant cand trebuie sa ai doar facultatea terminata cum zice si colegul Zoothenia, Agricultura, Pomicultura, etc. Dar mai rar asa ceva si cam imposbil, la posturile de debutant se face concurs si se cam intra doar pe pile bani multi.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentrua fi consilier in ORICE domeniu, trebuie sa ai vechime si experienta cat mai mare (peste 5-10 ani) in domeniu sau intr-un domeniu apropiat, inrudit.
La APIA asta inseamna domenii ca agricultura, pomicultura, zootehnia, economic-financiar, preferabil chiar combinate.