| antrebarisiraspunsuri a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa lucrez la CFR ca "naș"?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa ajungi controlor pe trenurile CFR trebuie sa ai calificarea ceruta la angajare (liceul, diploma de BAC si un curs special) si evident sa participi la interviul de ocupare a postului, demonstrand ca esti capabil si ai experinta in domeniu.
Nasii nu mai sunt demult in asemenea posturi, ca i-au bagat in puscarie pentru luare de spaga, acum este control format din-un politist si un controlor sau chiar 2-3 persoane.

Bula
| Bula a răspuns:

Trebuia sa-ti faci pile serioase la CFR.

| darrio2007 a răspuns:

Trebuie să „cununi".

| LittlePoppy a răspuns:

SCOALA!
CFR-ul are propria retea de scolarizare (incepand cu liceul) pentru diferitele specializari. Daca ai depasit varsta, cauta-ti alta meserie. Si ia-ti gandul de la ciubucuri. Acum au camere de supraveghere peste tot, chitantiere electronice, etc.