| zuzu_5907 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa obtin o bursa pentru facultate in strainatate? Si mai exact in ce tari din Europa poti obtine cu usurinta bursa? Am inteles ca trebuie sa dai un examen Cambridge, dar de curand am aflat ca nu e obligatoriu. Ma poate lamurii cineva? eventual sa lasati un id cei care pot sa-mi spuna mai multe despre asta si sa ma lamureasca si pe mine?

Răspuns Câştigător
| Mihaitsa22 a răspuns:

Www.fundatiadinupatriciu.ro...sper sa gasesti aici ceva ce te-ar putea interesa:*

1 răspuns:
| MariaSimo a răspuns:

Fiecare facultate isi impune propriile reguli de acceptare. Certificatul de limba e probabil peste tot obligatoriu insa diferita tipul certificatului cerut. Unii vor Cambridge (FCE, CAE etc) altii vor TOEFL, altii vor LCCI. Depinde unde vrei sa dai. Eu cred ca daca ai un certificat Cambridge, aproape toate usile iti sunt deschise.