| oannna3 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa studiez in Italia, in Roma? Intrarea la facultate este pe baza de admitere?

1 răspuns:
| andreidraga a răspuns:

Intrarea se face altfel de la o facultate la alta. In principiu trebuie sa aplici ( vezi ca se aplica de obicei inainte de a lua BAC-ul ) si apoi sa iti iei BAC-ul. In functie de rezultatul de acolo probabil ti se va comunica un raspuns final. Cauti facultatea si vezi regulamentul lor intern.

Pregateste-ti un CV si un personal statement pe care sa le adaptezi apoi de la caz la caz.