| WangLouis a întrebat:

Ce trebuie să fac dacă vreau să devin schimbarea ta și a întregii națiuni? Sunt doar un copil, și am un vis: să aduc înapoi ceea ce tu si toți ceilalti ati trăit,dar nu pe baza intereselor proprii,ci pe baza voinței și plăcerii tale...te rog ajută-ma, ajutați-vă și ajutați-ne!

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

E greu ma puiule, daca te-as cunoste te-as strange in brate pentru ideile si intentiile tale. Pregatestete intai de toate pentru o viata dura, oamenii sunt lacomi si plini de interese meschine. Multi au incercat si au sfarsit rau. Nu vreau sa te descurajez dar te angajezi in lupte crancene si asta trebuie s-o stii. Si niciodata nu poti multumi pe toata lumea.
https://www.youtube.com/watch?v=W_8rvBwh4K8&t=204s

| WangLouis explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Mulțumec mult pentru incurajare...si discursul a fost superb.Eu chiar vreau sa fac ceva!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru WangLouis):

Eu sunt batran si am mai pierdut curaj dar voi o sa trebuiasca sa va luptati ( ca si noi ) ca sa traiti si poate reusiti sa nu fiti sclavi sau cel putin nu mai mult ca noi. Adu-mi aminte maine sa iti dau cate ceva sa inveti ca voi nu stiti de unde vin relele. Cand termini asta -
https://www.youtube.com/watch?v=MLx0qbZyo1Q&t=3s

| WangLouis explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Multumec...am urmarit cu arentie discursurile, daca mai aveti sa-mi aratati ceva, va rag.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru WangLouis):

Depinde ce te intereseaza si cu ce esti in urma. Deocamdata ia asta si dupa aia iti bag ceva despre bani-banci daca vrei.
https://www.youtube.com/watch?v=OJ1ex9N_HwQ

9 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Hipnotist mi se pare cel mai aproape de adevar.

| TabletaSB a răspuns:

Sa ajuti lumea, pentru ca e in suferinta si necunoastere.
Tu trebui sa te schimbi mai intai iar ceilalti se vor schimba prin tine ca exemplu.
Educatia si cultura sunt importante. Ajuta oamenii prin donatii, rugaciuni si daca vrei sa schimbi foarte multi cauta mantuirea ta si a lor

| WangLouis explică (pentru TabletaSB):

Multumesc mult! Mi-ati oferit si o alta solutie a acestei dorinte...eu chiar nu m-am gandit la mantuire.
Multumesc foarte mult ...sincer

| TabletaSB a răspuns (pentru WangLouis):

Cu drag. Prinsi in lantul sarcinilor cotidiene uneori uitam cel mai important lucru si anume ca tranzitam viata aceasta, dupa cum spunea micul print de dAntoine de Saint-Exupéry, cele nevazute se descopera prin cele vazute dar sunt ascunse ochiului obisnuit, ele se vad cu inima.
Din punctul meu de vedere a fi sfant si a sfinti lumea e supremul lucru pe care-l poate face un om, pentru ca primeste harul lui Dumnezeu, si dupa cum Tutea Petre spunea: un sfânt poate fi şi analfabet, dar e superior unui geniu, fiindcă ideea de sfinţenie e legată de ideea de minune; el poate face o minune. Geniul face isprăvi, nu minuni.
Ai o gandire frumoasa.

| WangLouis explică (pentru TabletaSB):

Mulțumesc frumos! Și promit ca macar voi încerca dacă nu voi reuși.