| vinoACASAcuMINE a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a merge in armata? Imi trebuie 18 ani si am nevoie de bac ( asa am auzit )?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce vrei.
Pentru a te angaa ca soldat profesionist trebuie sa ai varsta minima de 18 ani si 10 clase.
Pentru a urma o scoala militara, indiferent ca de subofiteri sau ofiteri, trebuie sa fi terminat liceul, cu diploma de bacalaureat si sa reusesti la admitere.

1 răspuns:
| siriusblack98 a răspuns:

Ca sa te inrolezi in armata doar, ai nevoie de 18 ani impliniti si minimul de 10 clase.Ca sa urmezi o scoala de ofiteri si sub ofiteri sau jandarmi, acolo iti trebuie diploma de Bac.