| AAALEXAAANDRUUU a întrebat:

Ce trebuie sa faci daca vrei sa intri la OPC? Si ce se face mai exact in acest domeniu

Răspuns Câştigător
| Andy94 a răspuns:

Buna!
Ca sa ai un loc de munca in OPC iti trebuie o facultate de alimentatie si turism.
eu sunt la aceasta facultate la sectia ingineria produselor alimentare.
mai departe dupa cei 4 ani de facultate trebuie sa fac un master cadrul aceleiasi facultati timp de 2 ani.
am inteles ca poti iesi inspector OPC, DSV sau inginer laborant in expertiza produselor alimentare!
Succes happy

2 răspunsuri:
| k2md a răspuns:

Pai eu stiu ca nu se mai numeste OPC...acum se numeste ANPC(daca la asta te referi) pai in acest domeniu te ocupi cu controalele in unitatile comerciale, aplici sanctiuni unde gasesti nereguli, treburi de astea

| neutrino a răspuns:

Caldut, chiar foarte caldut loc de munca, pentru care iti trebuie o relatie politica foarte mare, si, de preferat, o diploma de studii superioare.