| roberta7087 a întrebat:

Ce trebuie sa faci pentru a intra la Oxford sau Cambridge?
P.S : trec clasa a 10-a, profil mate-info

2 răspunsuri:
| ubox7007 a răspuns:

Salut roberta, depinde, in primul rand trebuie sa stii engleza foarte bine si sa dai un examen (ielts, parca, dar trebuie sa intri pe site-ul lor). Si trebuie sa iei in bac peste 9.50 si sa iti depui un dosar la ei, de dinainte sa dai bacul, adica intra pe site-ul lor ca iti explica tot, dar pe engleza.

| Coso_Cosmin_1994 a răspuns:

De cand cu brexit-ul e mai greu sa stii. Va fii foarte scump in special pentru stundenti. Trebuie sa mergi la ambasada si sa obtii o visa de student pentru Marea Britanie.probabil ca acolo vei primii mai multe detalii. Nu uita sa iei cu tine diplomele si toata cele.Succes