| enigmatica a întrebat:

Ce trebuie sa stiu sau sa invat ca sa ma angajez si eu intr-o banca? Vreau sa lucrez intr-un loc unde lumea se respecta si e imbracata frumos.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ASE, finante-banci.
Poti sa te imbraci frumos la orice loc de munca. Asta depinde de tine. Cit despre respect, daca nu te porti ca atare, nici o Banca nu iti poate garanta ca il vei primi.
In plus, in Banca este multa munca. Stiu, firma e luminoasa si straluceste frumos. Ceva ca in "afara e vopsit gardul, inauntru este leopardul". Nu te lasa pacalita.

| Biggiesan a răspuns (pentru anonim_4396):

Uneori vrei să te îmbraci frumos, dar dacă toți colegii tăi nu dau doi bani pe cum se îmbracă, te vor privi cu suspiciune dacă încalci obișnuințele locului de muncă.

| Kriss96 a răspuns:

Iti trebuie obligatoriu sa faci ASE-ul. In cadrul acestei facultati exista si optiunea finante-banci care iti este indispensabila.

| JustRoxanne a răspuns:

Buna! Pai, cred ca trebuie sa termini facultatea de finante-banci.winking

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Du-te la Finante.Bafta!

| ღMaryaღ a răspuns:

Buna! Trebuie sa faci o facultate de finante banci. Dar va fi foarte greu sa te angajezi la inceput pentru ca toti cauta oameni cu experienta.