| TooNight a întrebat:

Ce ziceti: Se merita sa ma duc pe profilul economic,la management,apoi sa ma fac manager de spital,banca, etc? Se castiga bine?

Răspuns Câştigător
| phantomitza a răspuns:

Lucurile astea nu se prea intreaba stii de ce? Pentru ca atunci cand o sa ajungi ceva si nu-ti place o sa zici ooo m-am luat dupa ala. Alegi ce simti si ce crezi ca ti se potriveste mai bine si e mai usor.

| TooNight explică (pentru phantomitza):

Ai dreptate, mersi mult de tot.kiss >big grin

| phantomitza a răspuns (pentru TooNight):

Sa fii sanatoasa:*

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu crezi ca ajungi asa manager de banca pocnind din degete?

| johnnny123 a răspuns:

Da, un manager de banca sau de spital castiga foarte bine. "Se merita", cum spui tu.
Numai ca o facultate nu "te face" manager de banca. In tara asta sunt zeci de mii de absolventi in fiecare an, si doar cateva zeci de manageri de banca.

Ca sa ajungi intr-o pozitie de top ai de parcurs un drum foarte lung si foarte greu, de-a lungul caruia trebuie sa fii in mod constant mai bun decat ceilalti zece mii de oameni care urmaresc acelasi post.

Sau crezi ca esti singurul om care a avut ideea de a "se face" manager de banca si de a castiga multi bani?

| Liviu_2019 a răspuns:

De la a absolvi o facultate de management din Romania si a deveni manager de spital sau de banca e o diferenta enorma.
Universitatile din Romania in special cele din domeniul economic sunt destul de slabe. Inveti multa teorie si putina practica.
Pentru a ajunge manager la o firma nu trebuie sa faci neaparat facultatea de management.
Ai fi tentat/a sa crezi ca managementul e corelat cu jobul de manager dar nu este asa in realitate