| BlancaFantasma a întrebat:

Cea mai avantajoasa facultate este?happy

11 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Limbi straine
it

| BlancaFantasma explică:

Pfff iulia eu tocmai la ase voiam sa dau(peste un an).la csiestraight face

| iulia_7948 a răspuns:

Cea care iti place. nu-ti place matematica, nu te vezi plictisindu-te intr-un birou, nu te intereseaza politica, nu te duce la ase, va fi un iad. nu te crezi in stare sa inveti vagoane de carti, nu te duce la medicina, umana sau veterinara. la veterinara e mai greu si mai mult de invatat. iti place sa desenezi, du-te la arte. degeaba faci o facultate doar de dragul de a avea una, cand fac ceva cu placere, rezultatele se vad, la fel si banii.

| iulia_7948 a răspuns:

Bai ma lasati cu aseul. am facut 2 ani de ase in bucuresti la academia de studii economice, doar pentru ca era bien vazuta. o mizerie de facultate si de stat vezi doamne. profesorii, majoritatea batrani, mureau pe rand. au ramas cei tineri care nu isi pre abat capul. si oricum, ase face toata lumea. acum m-am intors la prima mea dragoste, fara sa mai tin cont de faima facultatii. la medicina veterinara de la spiru. unde invat de-mi sar capacele dar imi place la nebunie iar profii sunt suuuper tari. si buni in domeniu si prietenosi. te ajuta de cate ori ai nevoie nu imi amintesc sa fi primit vreun ajutor de la profesorii de la facultatea de stat. aia nu dau 2 bani pe tine. cat despre facultatile particulare...nu e asa cum se aude. aveam medie mare sa intru la medicina la stat la buget, doar ca mi-a ajuns bataia de joc a statului. sunt super mandra de facultatea mea si de mine, ca am putut intr-un final sa trec pestre mandrie si am lasat balta facultatile cu renume. si nu mi-am platit niciodata examenele la spiru, in schimb la ase se puteau plati. si inc ao chestie cu ASE Bucuresti, degeaba te chinui s ate mentii la buget, profii vor avea grija sa bagi si tu bani in facultate. notele sunt pe departe de a fi puse pe drept. din jumatate de grupa care eram la buget, au mai ramas 2. restul, la fel d ebuni, au cazut la taxa, normal.

| NickiMinaj a răspuns:

Orice cu informatica, iar de la ase cibernetica.
nu te lua dupa iulia, habar n-are pe ce planeta a lasat-o barza.

| danut a răspuns:

Iertare "iulia" dar tu ai fost la vreo facultate? La ASE? Acolo primesc analfabeti? N-am stiut, poate ma primesc si pe mine ca n-am decat 2 clase si alea facute acu vreo 50 de ani, da sa stii ca stiu sa scriu ceva mai bine ca tine asa ca ma si vad masterand. :rolling on the floor

| StillRuxi a răspuns:

Da, Danut, tot respectu'. Scrii foarte corect. thumbs up.

| LifeLife a răspuns:

Cele de stat la care primesti bursa.straight face

| Quing a răspuns:

Automatica?laughing Asta e numai parerea mea nu stiu

| Sm3xyKiller a răspuns:

Depinde thinking depinde ce intelegi prin avantajoasa... depinde in ce tara vrei sa faci facultatea si pe ce profil thinking nu poti spune ca o facultate e neavantajoasa... depinde de dorintele fiecaruia happy depinde de persoana daca facultatea este avantajoasa sau nu

| Diana_7718 a răspuns:

Teoretic facultatile de stat sunt mai "avantajoase" dar nu este obligatoriu. Nu te-ai hotarat ce iti place? E important sa faci ceva ce iti place.
ASE-ul si Universitatea mereu au fost vazute mai bine. Dar asta nu inseamna ca toti studentii care ies din aceste facultati ajung mai inteligenti sau mai bogati.