| LuciYTB a întrebat:

Cei care sunteți dezvoltatori de jocuri vin cu 2 întrebări. Ce alte enginuri știți înafară de unity 3d,udk, unreal engine 4 sau gamemaker. De preferat 3d. Iar dacă e cineva care știe cum putem lucra mai mulți la joc, și în ce program. Poate să fie și 2d, măcar să putem lucra 2 oameni! Funda! Meși anticipat

Răspuns Câştigător
| DreamRex a răspuns:

In calitate de developer iti recomand Lumberyard Engine, un motor grafic care se bazeaza pe vechiul motor grafic Cry Engine, si care cuprinde toate cerintele necesare pentru dezvoltarea unui joc Next Gen. A si sa nu uit, partea cea mai buna este ca e gratis.
Uite un link aici: https://aws.amazon.com/lumberyard/