| Mirceainteleptul a întrebat:

Cei din armata au pensiile mai mici decat cei din politie, de ce? daca acum un soldat are 2200lei pensie, daca nu se maresc pensiile in viitor in banii din prezent poate sa aiba si 1400lei pensie?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"daca nu se maresc pensiile in viitor"

tocmai ce-au anunțat că NU e cum spui:

https://newsweek.ro/......-1-in-plus

| Ciprian09 a răspuns:

Încă nu am auzit ca un soldat sa iasă la pensie și mai ales pe 2200 lei.nu știu de unde te informezi, dar ceva este aiurea în modul tău de adresare. poate ai înțeles tu ceva greșit.

| NarcisEu a răspuns (pentru Ciprian09):

Cum sa nu fie soldati care sa iasa la pensie? iar salariile lor daca sunt peste 3000lei, evident ca au si pensii pe la un 2000.

| Ciprian09 a răspuns (pentru NarcisEu):

Man,soldat(este un grad)..salariul unui sgp de exemplu ajunge la 3000 și ceva cu tot cu norma de hrana, sporuri etc etc. dacă le scazi pe astea o sa vezi ce îți dă.