| Perversul69 a întrebat:

Cei din Republica Moldova care vor sa depuna actele la Universitatea Politehnica din Bucuresti, la Inginerie Electrica, tot trebuie sa dea examen de intrare?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Da, trebuie sa sustina examenul de admitere --- nu exista discrimiare intre cetatenii romani si cetatenii altor state! Convinge-te citind continutul punctului 4 din Regulamentul privind organizarea si desfasurarea concursului de admitere :http://www.upb.ro/......a_2018.pdf