| RandomJ a întrebat:

Chiar se câștigă atât de bine ca tractorist în România? Și dacă da, sunt curios de cum poți deveni (mă refer la studii) și dacă sunt și părți mai puțin neplăcute în această carieră.

3 răspunsuri:
| DaFrateEuSunt a răspuns:

Iti trebuie maxim permis Tr.

https://www.odat.ro/......cest-sens/

Bula
| Bula a răspuns:

Poti deveni tractorist daca ai carnet de conducere.
Cel mai neplacut este cand nu ai tractorul tau (esti platit de proprietar doar ca "sofer") si cand ai un defect in plina campanie, dar nu ai piesa de schimb la indemana, trebuie sa astepti dupa ea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se castiga bine in sezon. Iarna nu prea mai e nevoie de tine, la fel ca si in constructii.