| Alexiika a întrebat:

Cine a citit omul invizibil de George Wells? Care au fost avantajele si dezavantajele de a fi invizibil si de ce si-a dorit omul atat de mult sa devina invizibil! Fundaaaa Pentru PRIMUL RASPUNS!

1 răspuns:
| bogdanbogdy a răspuns:

Dezavantajele erau ca intra in tot felul de necazuri (incurcaturi), tot timpul trebuia sa se fereasca fiind foarte bine imbracat pentru ca daca l-ar fi vazut cineva in forma lui ar fi crezut ca e un monstru...toti oamenii erau pe "urmele" lui in incercarea de a-l prinde. Avantajele erau ca isi putea procura hrana fara sa plateasca nici macar un ban, putea sa se strecoare oriunde fara a fi vazut, si pe langa toate astea potiune pe care o luase pentru a fi invizibil ii dadea si o forta nemaivazuta. Funda?