| anonim_4396 a întrebat:

Cine este la medicina ( eu imi doresc chirurgia toracica ) imi poate da un sfat despre aceasta facultate?! Orele... totul despre invatat...as vrea sa stiu cat mai multe lucruri inainte sa fac ce imi doresc.

6 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Parerea meu e sa te chinui intai sa intri si dupa mai vezi ce vrei sa devi. Si nu iti spun asta cu rautate ci pentru ca am avut o multime de colegi in anul I care la fel vroiau chirurgie si dupa primul semestru s-au lasat de facultate ca "nu era de ei". Sfatul meu e sa inveti mult pentru ca concurenta la medicina e din ce in ce mai mai mare si daca nu esti convinsa ca vrei sa inveti o viata intreaga si mai ales daca nu te pasioneaza nu te apuca de ea pentru ca nu vei face decat sa iti pierzi timpul.De ore nu am ce sa-ti zic... cel mai bine e sa cauti un orar pe internet si vezi cam cum e iar despre invatat e mult si greu dar nu imposibil.

| R100 a răspuns (pentru Dana211):

Multumesc frumos pentru sfat Dana! Am fost la operatii in timpul liber si cat am avut vacanta 3 saptamani zi de zi, imi place si altceva nu vad sa fac toata viata chiar daca asta inseamna sa renunt la multe lucruri placute din viata mea. Am sa ma straduiesc sa ajung acolo unde imi doresc, chiar daca e greu vorba ta nu e IMPOSIBIL. Multumesc

| Dana211 a răspuns (pentru R100):

Cu placere. Dar e curios ce spui tu in legatura cu mersul in operatii pentru ca acolo nu intra oricine... Oricum iti urez succes

| R100 a răspuns (pentru Dana211):

Parintii, iubitul, cunoştinţe, nu e greu. Multumesc, asemenea iti doresc si tie. Tu in ce an esti?

| Dana211 a răspuns (pentru R100):

Anul 2. Greu stiu ca nu e daca ai cateva cunostinte dar daca ei sunt pe acolo de ce ai mai postat intrebarea aici? Nu ma intelege gresit dar e mai usor sa te lamureasca cineva si sa iti dea detalii fata in fata decat in scris

| R100 a răspuns (pentru Dana211):

Da asa e, Dana. Doar ca pe mine ma intereseaza mult mai multe pareri si ma intereseaza parerile oamenilor care nu ma cunosc ca sa spuna ceva doar de dragul de-a spune, pentru ca ma cunosc. Nu stiu daca intelegi ce vreau sa zic. Dar esenta e sa aflu cat mai multe pareri si experiente pentru ca nu toti oamenii percep la fel lucrurile.