| 0marry0 a întrebat:

Cine imi poate da idei de cariere?
Sunt complet indecisa in privinta viitorului meu, asa ca sunt in cautare de idei.
Nu conteaza de ce fel: de la relatii publice, la manager cultural sau doctor...
Dar daca puteti sa-mi spuneti si de ce fel de pregatire am nevoie ar fi super big grin

Mersi ^_^

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.rubinian.com/cor_1_grupa_majora.php ai aproape toate ocupatiile din Romania, le poti vedea pe toate si sa-ti alegi una. Numai bine!

| z8 a răspuns:

2 intrebari :

Ce activitate ai face chiar si pe gratis?

Dupa ce activitate, ore de "munca " etc, nu te simti obosita?

Daca gasesti o activitate ca raspuns la ambele intrebari, ti-ai gasit o posibila cariera. Realisti fiind, daca esti buna, activitatea aia trebuie sa genereze si ceva venit.

| Hombre a răspuns:

Alegeti o meserie care iti place si vei avea satisfactie, altfel daca gandesti la ceva sa te prea maresca sansele sunt minime si toata viata vei cara in spate un bolovan.

| 0marry0 explică:

Multumesc de raspunsuri happy
@Psiho_Kid
Nu am o materie favorita. Notele mele sunt in jur de 7, 8, 9. Adica sunt in regula, nici cele mai bune, dar nici cele mai slabe.

@z8
Am blog si-mi place sa scriu. Si imi iau din timpul meu si nu regret. Am mai facut voluntariat la crucea rosie si am participat la diferite activitati, gen Free Hugs... Sunt chestii care imi plac, dar in care nu stralucesc.

Ideea era ca nu sunt un talent innascut la nimic in mod particular. Adica imi place sa desenez, iar daca am si rabdare, pot desena ceva care sa arate bine. Dar acelasi lucru il pot spune si despre matematica, adica ma pot descurca cu ea daca am rabdare, chiar daca sunt la profil de filologie, profil engleza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima oara nu crezi ca ar trebui sa ne dai si niste date?
cum ar fi: care a fost materia ta prefertata la scoala, ce note ai avut la geografie, arta etc
depinde si de abilitatiile talehappy
daca imi raspunzi la astea as putea sa te ajut.
poate ai auzit de cele 4 tmeperamente:sanguin, coleri, melancoli si felgamtic.
daca sti care ai fi ar fi si mai de folos/de ajutor pentru mine.
pupici happy

| aneta a răspuns:

Jurnalismhappy