| UMCC a întrebat:

Cine imi poate prezenta oprtunitatile de angajare dupa finalizarea studiilor la umc specializare inginerie economica?

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Ingineria asta economica e un fel de struto-camila, nu esti nici inginer, nici economist happy Pe vremuri, cand aveam industrie, deci fabrici care produceau utilaje, masini etc ar fi fost ceva destul de cautat, acum nu mai avem industrie, nu mai avem nevoie de specialisti. Astazi ti-ar putea fi de folos sa faci evaluari, dar e ceva unde lucrezi in special pe cont propriu, trebuie sa te lupti sa gasesti clienti. Stiu ca din Germania a venit calificarea asta, pe acolo exista asa ceva, dar ei au industrie. Incearca sa faci ori politehnica (inginerie) clara, ori studii economice clare, sa iesi economist/contabil clar, e mai usor de gasit posturi. Succes!