| AllForOneAndOneForAll a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine va rog frumos sa fac un curriculum vitae.usor si simplu

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Mai importanta este scrisoarea de intentie prin care spui angajatorului de ce doresti sa ocupi acel post si ar fi bine sa nu fie pentru bani. pentru ca e grav. inseamna ca ai face orce pentru bani insa nu stii sa faci nimic. ia-o in felul urmator: gandeste-te cum vezi tu un copil cu 10-15 ani mai mic decat tine, apoi incearca sa intelegi cum te priveste cineva care este cu 10-40 de ani mai invarsta dect tine. cata experienta de viata are in plus oare?
un cv trebuie sa contina experienta relevanta pentru jobul pentru care aplici incepi cu datele personale, experienta in ordine invers cronologic, adica incepand de acum pana in trecut. la urma treci educatia si calificarile absolvite, la fel invers cronologic.
ideal ar fi sa contina o pagina, doar fata plus o scrisoare de intentie

3 răspunsuri:
| Alex5620 a răspuns:

Cauta Curriculuim vitae europass sau cv tip simplu.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Caută pe Google și tot acolo este și scrisoarea de intenție, succes!
Pa, pa.