| Lililala a întrebat:

Cine ma poate lamuri si pe mine cum se face admiterea la Facultatea de Sociologie şi Asistenta Socială din Bucuresti? Am intrat pe site-ul facultatii dar am gasit informatiii doar despre cei admisi sau respinsi si cu ce medie, dar modul de admitere nu il precizeaza.Deci va intreb: cum se intra la aceasta facultate(la sociologie mai exact la buget) prin concurs de dosare sau o evaluare din materie? am vazut ca mediile la buget nu coboara sub 9.60 Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| bluelife a răspuns:

Se intra pe dosar
50 % media de la cei 4 ani de liceu
si 50% media de la bac
asa stiu eu...ca m-am interesat pentru mine

1 răspuns:
| cristina_3043 a răspuns:

Pai eu am o verisoara care a facut facultatea asta si am fost cu ea la inscriere, din cate stiu eu se intra cu dosar, fara examen