| irinas13 a întrebat:

Cine numește coordonatorul pentru programe educative într-o școală? Cum este ales?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Regulament scolar:
Art. 68. -
(1) Coordonatorul pentru proiecte și programe educative școlare și extrașcolare este, de regulă, un cadru didactic titular, propus de consiliul profesoral și aprobat de către consiliul de administrație, în baza unor criterii specifice aprobate de către consiliul de administrație al unității de învățământ.

| sierra1 a răspuns:

E propus de consiliul profesoral și aprobat de către consiliul de administrație, în baza unor criterii specifice aprobate de către consiliul de administrație al unității de învățământ.