| CreaţaWsz a întrebat:

Cine stie ce valoare are plantatia de nuci in Romania? Vreau sa fac o productie si nu stiu daca o sa ies pe plus sau pe minus, ca sa nu ma apuc degeaba.

5 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

De la "0", fara pomi cumparati investitia e minima, dar timpul de asteptare e mare. In 10 de ani nu ai o plantatie ajunsa la maturitate, dar cum productia de nuca pe piata europeana nu acopera nici 15% din cerere, cu siguranta vei iesi pe plus.

| manuel72 a răspuns:

Pana cresc nucii tai sa dea ceva roade...

| Levente a răspuns:

Pentru a face o investitie fie ea in bani si /sau munca, intai se cauta daca este cerere pe piata pentru produsul/serviciul respectiv. Acestea se poate doar in portaluri unde sunt doar societati.
Cum ar fi in Romania:
http://www.eafacere.ro
http://www.cataloage.ro
etc.

| JIGHIRUS a răspuns:

E o investitie buna! problema e ca o sa dureze pana o sa aiba rod! si bineinteles profit! daca esti rabdator e o investitie buna!

| Daniellbaiatbun a răspuns:

Depinde pe ce suprafata, daca pe una mare da o sa iesi cu mult profit