| DianaElena05 a întrebat:

Cine stie raspunsul va rog sa ma ajute.As vrea sa dau la Medicina Generala in Iasi dar nu stiu daca intru acum.Nu vreau sa stau un an acasa si m-as inscrie la Limbi Straine tot in Iasi.Intrebarea mea este daca fac un an de Limbi Straine si dupa vreau sa-mi mai incerc din nou norocul la Medicina si daca intru, ar trebui sa platesc Medicina? Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Daca vei face primul an la buget la limbi straine va trebui sa platesti doar primul an de la medicina iar dupa aceea daca ai medie, poti trece din anul doi la buget

| DianaElena05 explică (pentru Dana211):

Multumesc foarte mult de informatie. Sper sa fie asa nu stiu ce sa fac. Oricum iti multumesc foarte mult>big grin

| Dana211 a răspuns (pentru DianaElena05):

Eu sunt destul de sigura ca e asa si parerea mea ar fi ca mai bine stai un an acasa decat sa platesti dupa minim 4500 lei ca sa te apuci de medicina. Dar tu stii ce iti doresti. Oricum eu iti urez succes