| SteleColorate a întrebat:

Cine stie sa imi zica si mie de ce multe persoane uita de unde au plecat? gen astia ce pleaca din tara k is morti de foame si pe urma dupa ceisi cumpara o masina gata is cei mai tari oh go on

Răspuns Câştigător
| kasty a răspuns:

Eu sunt de parere ca daca am muncit pe branci sa fac bani sa-mi ridic nivelul de trai nu am de ce sa nu ma mandresc cu ce am realizat
decat sa stai in tara si sa te plangi ca suntem vai de mama noastra din cauza tari noastre de... mai bine in afara si sa imi realizez viata
o viata o am, si decat sa ma plang ca nu am aia sau aia din vina oricui, mai bine printre straini la munca cinstita si sa-mi traiesc viata cum vreau
uita de unde au plecat?
nu e vorba de asta categoric

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt romanasi de ai nostri.Si tu, si eu si altii la fel facem in situatia asta.

| SteleColorate explică (pentru darrio2007):

Poate da sau poate nu, depinde de fiecare! nu cred ca toti sunt plini de figuri

| darrio2007 a răspuns (pentru SteleColorate):

Nu ai intalnit asemenea persoane.De asta nu crezi ce ti-am raspuns.Si nu ca uita de unde au plecat dar asa cum ai spus si tu in intrebare se uita de sus la cei care se chinuie sa traiasca in conditiile din tara.

| SteleColorate explică (pentru darrio2007):

Poate ca ai dreptate