| Thewhitecoffe69 a întrebat:

Cine stie un program de creeat jocuri? *WINDOWS XP*
Dau funda happy

1 răspuns:
| Silent3025 a răspuns:

Depinde ce jocuri vrei sa faci! Daca vrei sa faci un joc FPS (first person shooter) poti folosi Silent Walk FPS Creator 2. http://www.silentworks.hu/sw/index.php. Daca nu te pricepi sa-l folosesti pe acesta (la care nu trebuie sa stii vreun limbaj de programare) lasa-te de facut jocuri! Jocurile sunt foarte greu de facut iar cei mai multi in ultima perioada fac jocuri in UNITY unde folosesc tot felul de limbaje (Unity Javascript, C# etc)
*Din ce imi aduc eu aminte Silent Walk FPS Creator 2 functiona pe XP