| Amily a întrebat:

Cit trebuie sa platesti la un studio pentru ati compune o melodie?

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Vad ca majoritatea raspund fara sa aiba habar de ce presupune acest domeniu. Preturile variaza IN FUNCTIE DE CEEA CE CERE ARTISTUL. Adica, pe scurt, daca acesta cere o melodie cap coada, d aca doreste si promovare utlerioara pentru piesa, daca are in minte o anumita linie melodica, daca cere express ca anumite versuri sau idei sau un anumit concept sa fie inserat in text etc. Preturile incep de la 3-400 euro si se duc pana catre 4000, in functie de dorintele interpretului si de posibilitatile studio-ului. Te-am intrebat ieri, te intreb si astazi: Ce canti? Ce iti doresti sa canti? Care sunt aspiratiile tale si in ce context ai dori sa te lansezi? In functie de raspunsurile tale putem ulterior sa colaboram. Tu trebuie insa sa ai macar o idee vaga asupra melodiei pe care o doresti scrisa si compusa.

| zone3 a răspuns:

Depinde de studio. Cam 2000 ron.

| RomanianAviationAcademy96 a răspuns:

Salut! happy Intre 700 si 1500 RON, dar taxa perceputa e diferita la fiecare studio, in functie de aparatura pe care o detin happy Funda?