| ValP a întrebat:

Comparaţi Universitatea din Bucureşti şi Universitatea din Craiova pentru specializarea Informatică.

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Iti dai seama c-ar trebui sa fie cineva care sa fi facut ambele facultati ca sa poata face o comparatie, da? Si tare ma indoiesc sa exista cineva sa fi facut asa ceva. Daca ai bani si-ti permiti niste cheltuieli destul de serioase de intretinere in fiecare luna mergi la Bucuresti, altfel fa facultatea-n Craiova. Se spune ca in Bucuresti ar fi cele mai bune facultati din tara, fiind si cel mai vechi si mai puternic centru universitar din Romania. Iasi si Cluj sunt la mica distanta, evaluarea fiind realizata in functie de rezultatele obtinute de absolventii facultatilor respective. Craiova e un centru universitar destul de tinar si mic, in cele de genul asta in general merg persoane din zona care vor sa faca studii superioare dar nu-si permit sa mearga la Bucuresti din diverse motive.