| anonim_4396 a întrebat:

Consideri ca in Romania exista meserii/job-uri/skill-uri bine platite? Daca da, care sunt acestea?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

IT-ul e cel mai la indemana exemplu.
Si mai sunt foarte multe. Chiar si meseriile banale (instalator, mecanic, electrician) pot fi foarte bine platite, daca esti bun si activezi in zona potrivita.

| sierra1 a răspuns:

ORICE bine făcut, e bine plătit. Totuși:

https://codecool.com/ro/blog/cele-mai-bine-platite-joburi/

| gabicoo a răspuns:

Ministru, deputat, senator, secretar de stat = animalele politice + rudele și amantele lor!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt foarte multe de la cele care necesita calificări serioase... Programare, finanțe, medicina, drept la lucruri bazate pe calificări tehnice... Instalator, dulgher, constructor, etc etc. Trebuie doar sa faci bine ce faci.

| AncaCotel a răspuns:

VideoChat

| Lukasssz a răspuns:

Onlyfans.