| 123gabialexandra a întrebat:

Consultantul artistic al unui ansamblu folcloric poate deveni membru Ucimir?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei sa spui UCIMR.
Uniunea de Creație Interpretativă a Muzicienilor din România.
Da, poate fi membru.

| anonym2024 a răspuns:

Dacă "Ucimir" este o organizație cunoscută în domeniul artistic sau cultural și ai întrebări despre eligibilitatea unui consultant artistic al unui ansamblu folcloric de a deveni membru, cel mai bine este să consulți direct regulamentul sau statutul organizației sau să contactezi membrii acesteia pentru a obține informații precise și actualizate.

Este important să ții cont că fiecare organizație sau asociație își poate stabili propriile criterii și proceduri pentru admiterea de noi membri.