| Anonymous1247 a întrebat:

Crăciun Fericit!
Am niște gânduri în ultima vreme care cam îmi dau de furcă. Eu sunt din Timișoara, mulți spun că e un oraș frumos, asta așa este dar tot îmi vine în gând că tot România e și că nu prea merită să investești în afaceri etc. nu știu ce să fac ori să mă stabilesc în străinătate ori să locuiesc aici, recunosc că mi-ar fi greu în străinătate dar aș avea parte de peisaje mai faine. Alt gând de fapt un vis este să am o casă cu etaj cu grădină cu gazon și cu ceva terasă la etajul al doilea. Nu știu cum mi s-ar putea îndeplini acest vis aici în România unde abia câștigi 1500 RON. Eu la liceu sunt la profilul de Ștințe Sociale, deci nu știu la ce facultate să merg încă dar m-am gândit după facultate să lucrez la o agenție de turism ( nu știu cât se câștigă). Sau dacă aș putea face ceva cu „semi" pasiunea mea, pianul. Unde aș mai putea lucra?

4 răspunsuri:
| IuliaJuly13 a răspuns:

Mai bine te-ai duce la un Talent Show. Chiar merita, trebuie doar sa ai talent! Daca impresionezi o singura persoana, sigur te va chema la o petrecere ca sa canti. Te poti angaja la o emisiune locala sau un restaurant (pentru a canta). Pana la urma, e important sa faci ce iti place! Fundaa? :* Craciun fericit! :*

| xAlly a răspuns:

Pai, daca iti doresti atat de mult casa cu etaj, gradina, gazon, etc ai nevoie eu o slujba in care se castiga bine.Ai putea sa mergi in alte tari ( Belgia) unde se poate castiga si 34 $ ore big grin

| axel112 a răspuns:

Vezi unde te poarta pasiunea ta daca ai note bune si o diploma de merit ce te opreste sa mergi in america sau franta sau oriunde altundeva daca nu reusesti ramai aici daca da pleaca dar sa nu uiti de unde vi si daca nu-ti place sa incerci s-o schimbi asta cam pe la 40-50 cand te pensionezi intra in politica daca esti destept si schimba ceva

| luci12nf a răspuns:

Cauti pe net cat castigi... Peisaje faine sunt cu miile in Romania dar inca nu le-am vazut si legat de ce a zis el e buna ideea numai sa ai voce. Urmeaza-ti inima...winking