| IoanaIonuca a întrebat:

Credeți că 1 an este ok pentru a învăța pentru admiterea la medicină? 1 an e mult spus laughing Începând de acum până în vară. Cum aș putea să îmi organizez timpul sau cum să învăț cât mai bine?

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Fara meditatii, nu reusesti. Un an ajunge.

| Lioana a răspuns:

Depinde de ritmul tau de invatat, de capacitatea ta de concentrare si de retinere a ceea de citesti.
Fa-ti un plan de invatat! Imparte-ti materia pe zile si vezi daca poti sa inveti intr-o zi atat cat cere planul tau de invatat. Dar lasa-ti o luna deoparte pentru recitirea intregii materii.

| Sunshine123 a răspuns:

Buna! Daca folosesti cumva Instagram, iti pot recomanda cateva conturi care scriu articole pe blogurile personale legat de cum isi organizeaza ele timpul eficient pentru admiterea la medicina. Unul dintre ele ar fi : study_medicinee, un cont super ok dupa parerea mea, se observa munca depusa in desene si scheme, in bio gasesti link-ul catre blogul online care cu siguranta te va invata cum sa iti gestionezi timpul si cum sa inveti doar esentialul. Un alt cont este : study_med10, care are de asemenea postari cu scheme realizate manual si care te-ar putea inspira sa iti faci si tu propriile scheme. Continutul esential il poti sublinia cu markere colorate ca sa iti ramana fixat in memorie. Un alt cont care are si canal de Youtube este : studying_with_passion_.
Bineinteles, cand vei da follow unui cont de medicina iti vor aparea si altele drept recomandare asa ca nu ezita sa arunci un ochi la conturile vecine, poate te vor ajuta si iti vor raspunde la intrebari, unele conturi chiar fac Q&A-uri pe Instagram si acolo le poti adresa orice nelamurire.
Sper ca te-am ajutat!