| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca angajatorii verifica si conturile de Hi5, Facebook etc. ale viitorilor anagajati? Vi s-a intamplat?

9 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Pai la cit de ocupati sunt...mare lucru? totusi nu cred ca ii intereseaza astea dar mai stii... daca sunt impatimiti de net... ok

| elyssa20 a răspuns:

Nu cred ca ar avea de ce sa ii intereseze lucrurile astea...

daniela
| daniela a răspuns:

Ar fi o chestie paranoica dar nu imposibila. La ce le-ar folosi.

| lora_9285 a răspuns:

Nu cred dar, nu este imposibil. Daca angajatorul te accepta pentru o munca in randul conducerii care necesita multe responsabilitati, cine stie? Le cam place sa stie tot!

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Eu zic ca daca ai un facebok mai... nu o sa pice bine la cv

| astertix09 a răspuns:

Eu zic ca este in functie de slujba pe care o vei avea. daca te angajezi ca muncitor nu cred ca ar avea cum sa afecteze imaginea companiei profilul tau, de pe un anumit site. daca in schimb esti angajat intr-o functie de conducere, banuiesc ca ar dauna imaginii companiei daca profilul tau este contrar principiilor lor pe care le au in statutul de organizare

| buburuzzz a răspuns:

Probabil nu...

| Lory_2572 a răspuns:

Nu cauta profilul tau, insa daca din intamplare dau peste el, se uita, insa nu il asociaza in vreun fel cu munca ta.

| premamotion a răspuns:

Asta este o intrebare chiar ciudata.